İade & Değişim

İade

Mesafeli Satış Sözleşmesinin Cayma Hakkı maddesi kapsamında müşterimiz kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa tesliminden itibaren 14 (on dört) gün içinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin cayma hakkını kullanabilir. Cayma hakkının kullanılması için aynı süre içinde iade@drzeka.com adresine e-posta yolu ile açık bir bildirimde bulunulması ve ürünün 8. maddede belirtilen cayma hakkı kullanılamayacak ürünlerden olmaması gerekir. Müşterimiz, cayma hakkını kullandığına ilişkin bildirimi yönelttiği tarihten itibaren azami 10 (on) gün içinde ürünü DrZeka.com adresine ya da yetkilendirmiş olduğu kişiye geri göndermek zorundadır.

 

Bildirim

Kargo ile geri gönderim

İade edilmek istenen ürünler kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak paketlenmeli ve kargoya teslim edilmelidir.

Fatura arka yüzündeki “İade Formu” doldurulmalı ve imzalanmalıdır.

Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri için “İade Faturası” kesilmelidir. Aksi takdirde iade kabul edilmeyecektir.

Ürün/ürünleri Aras Kargo ile karşı ödemeli olarak gönderebilirsiniz.Diğer kargo firmaları ile gönderimde kargo ücreti kabul edilmemektedir.

 

Drzeka.com'dan satın almış olduğum ürünleri nasıl iade edebilirim ?

İade Adresi

DrZeka Eğitim Yayıncılık Oyuncak 

Fethiye Mahallesi Fesleğen Sok.Ata Plaza Kat.3 No.9 - Nilüfer/Bursa 

0 850 840 9 439

 

Geri Ödeme

İade talebiniz onaylandığında, iade bedeliniz otomatik olarak alışverişinizin yapıldığı kredi kartına iade edilir.

İade bedelinizin kartınıza ulaşması, ilgili bankanın iç süreçlerine bağlı olarak farklılık göstermekte ve gecikmeler yaşanabilmektedir. Bu durumları bankanız üzerinden takip etmenizi rica ederiz. Ayrıca taksitli ödemelerin iadesi banka süreçleri gereği taksitli olarak yapılmaktadır.

 

Online İade

Ödemenizi online ve kredi/banka kartı kullanarak yaptığınız için tutar iadesi, ödeme için kullandığınız kartınıza, ödeme türünüze uygun olarak, bankanızın online ödeme sistemi üzerinden yapılacaktır.

Bankaların süreç ve uygulamalarına göre iadenizin kartınıza yansıması 2-4 iş gününü bulabilmektedir.

İade bedeli, kartınıza artı bakiye olarak yansıyacaktır.

İadem farklı banka/kredi kartına yapılır mı?

İadeler bankaların online ödeme sistemleri üzerinden yapılmaktadır. Banka kısıtlamaları gereği, iade sadece ödeme için kullanılan karta ve ödeme tipine uygun olarak yapılmaktadır.


DrZeka.com’dan satın almış olduğum bir ürünü nasıl değiştirebilirim?

Değişim koşulları

www.drzeka.com'dan satın almış olduğunuz ürünlerde renk/beden değişikliği yapmak için ''Değişim/İade'' bölümünden talep formunu doldurmanız gerekmektedir. Değişim yapmak istediğiniz ürünün adını,ürün kodunu ve sipariş numarası bilgilerini formda yer alan açıklama alanına girmelisiniz.

Değişim talebiniz onaylandığında, yeni ürününüz adresinize bedelsiz olarak Aras Kargo ile gönderilecektir. Değişim talebiniz onaylanmadığı takdirde tarafınıza bilgilendirme yapılacak ve değişim talebi için gönderdiğiniz ürün adresinize geri gönderilecektir.

 

Kargo ile geri gönderim

Değiştirilmek istenen ürünlerin kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak geri gönderilmelidir.

Fatura arka yüzündeki iade formu doldurulmalı ve imzalanmalıdır.

Ürün paketlemesi ürünün orjinal ambalajına ve içindeki ürünlere zarar gelmeyecek şekilde yapılmalıdır.

 

Ürünleri Aras Kargo ile karşı ödemeli olarak gönderebilirsiniz.Aşağıdaki adrese gönderilmek üzere Aras Kargo’ ya teslim edebilirsiniz. Diğer kargo firmaları ile gönderimde kargo ücreti kabul edilmemektedir.

İade Adresi : DrZeka Eğitim Yayıncılık Oyuncak 

Fethiye Mahallesi Fesleğen Sok.Ata Plaza Kat.3 No.9 - Nilüfer/Bursa

0 850 840 9 439


İadesi onaylanan ürünlerimin iadesi banka hesabıma/kredi kartıma ne zaman ulaşacak?

İade bedelinin kredi kartınıza/hesabınıza ulaşması ilgili bankanın iç süreçlerine bağlı olarak farklılık göstermekte ve gecikmeler yaşanabilmektedir. Bu durumları bankanız üzerinden takip etmenizi rica ederiz. Ayrıca taksitli ödemelerin iadesi banka süreçleri gereği taksitli olarak yapılmaktadır.

Yaptığım alışverişin iadesini, ürünü satın alırken kullandığımdan farklı bir banka hesabına/kredi kartına alabilir miyim?

drzeka.com'dan yapmış olduğunuz alışverişleri iade etmeniz durumunda iade bedeli yalnızca siparişi oluştururken tercih ettiğiniz ödeme yöntemiyle ve kullanmış olduğunuz ödeme aracına iade edilmektedir.

Garanti Koşulları Hakkında Bilgi

drzeka'dan satın almış olduğunuz, üretici garantisi olan ürünlerin garanti süreleri ve koşulları üretici firmaya göre değişiklik gösterebilir. Lütfen ürününüzün içinden çıkan garanti belgesini dikkatle inceleyiniz.

Garanti kapsamında olan ürünlerinizle ilgili değişim/iade taleplerinizi veya hata/arıza şikayetleriniz için ilgili firmanın yetkili birimleri ile irtibata geçmeniz gerekmektedir. 


Tüzel Kişi İadeleri

drzeka.com'dan siparişinizi tüzel kişi olarak verdiyseniz ve firma adına fatura kestirdiyseniz, iade talepleriniz için “iade faturası” kesmeniz gerekmektedir. İade faturası, alışveriş faturasının adına kesildiği kurum tarafından, alışverişe dair kargo bedeli dahil edilmeden kesilir ve  drzeka.com'a iletilir. İade faturası kesilmeyen ve drzeka.com'a ulaştırılmayan iade talepleri gerçekleştirilemeyecektir. Tüzel kişi olarak drzeka.com'dan satın almış olduğunuz ürünlerin değişim veya iade süreçleri bireysel müşterilerle aynıdır.


Hangi ürünler iade kapsamı dışındadır?

Ayıbı yetkili teknik birimler tarafından tespit edilen tüm ürünler iade edilebilir ancak mazeretsiz iadeler 

- Tüm kullanılmış ürünler (satılabilirlik özelliğinin yitirilmesinden dolayı iade ve değişim süresine uygun olsa dahi iade ya da değişimi söz konusu olmamaktadır).

- Ambalajı bozulmuş ürünler: Değiştirilmek istenen ürün, satın alındığı andaki gibi kusursuz, eksiksiz ve orijinal kutusunda olmalıdır. Kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak teslim edilemeyen ürünlerin iadesi ya da değişimi mümkün değildir.

 

Mağazadan alınan iade çeki online alışverişte kullanılır mı?

Mağazadan alınan iade çeki online alışverişte kullanılamaz.

 


İade işlemini faturasız yapabilir miyim?

İade işlemi faturasız yapılmamaktadır. Siparişinizle birlikte gönderilen e-arşiv faturanızla iade işlemi gerçekleşmektedir.